Muhafazakâr Kesim İçin İslami Oteller

BURADASIN
islami_tatil

Çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Asya ile Avrupa arasında kalmış olduğumuzdan mıdır bilinmez, ülkemizde her türden yaşam tarzını benimsemiş insanlarla karşılaşmak mümkün. Özgürlüklere müdahale edilmediği sürece çok renklilik aslında bir zenginlik sayılır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında tatil imkanları oldukça geniş. Yaz geldiğinde alabildiğine uzun plajlar, deniz ve kum herkesin hayalini süslüyor. Fakat muhafazakar kesim olarak tabir edilen, dini inançları konusunda diğerlerine göre daha hassas olan insanlar bu tatil yerlerinden inançları sebebiyle faydalanamıyorlar. Bu da beraberinde bir ihtiyacın doğmasını, bununla beraber ortaya çıkan talebin kendisine arz bulmasını sağlıyor. Bu talebin adı İslami Tatil.

 

İslami Tatil Talebi Nasıl Ortaya Çıktı?
 
Tatil dediğimizde aklımıza deniz gelir. Denize girmek için giyilen mayo ya da bikini İslam inancına göre, yabancı erkeklerin yanında giyilmesi uygun olmayan türden eşyalar olması sebebiyle muhafazakar insanlar farklı arayışlara yönleniyorlar. Tatil geceleri ise barlar ya da animasyonlar canlanır aklımızda. Genelde içkili eğlenceler olduklarından ve yine İslam inancına göre alkol kullanmak haram olduğundan muhafazakar insanlar için uygun aktiviteler değildir. Turizm Endüstrisinde yeni bir akıma sebep olan İslami oteller tüm ezberleri bozan farklı bir tatil anlayışını ortaya koyuyor.
 
İslami Otellerin Diğerlerinden Farkı Nedir?

İslami değerlere uygun bir şekilde tatil yapılacak olan otellerde kadınlar ve erkekler, sauna, hamam, havuz gibi yerleri ayrı ayrı kullanmaktadırlar. Helal tatil olarak da anlandırılan bu tür aktiviteler, muhafazakar insanların da yaz mevsiminin, kumun, deniz ve güneşin tadını çıkarmasına olanak sağlıyor. Ülkemizi aynı zamanda çok fazla yabancı turist ziyaret ettiğinden dolayı otellerin restoranlarında domuz ürünleri bulunabiliyor fakat İslami otellerde İslam dinine göre haram olan domuz eti ve türevleri hiçbir şekilde bulundurulmuyor. İslami otellerde ibadetlerin yerine getirilebilmesi için mutlaka mescitler bulunuyor. 

Bu Yazi Toplam da 178 okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Muhafazakâr Kesim İçin İslami Oteller Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX